Kilkadziesiąt lat bliskich kontaktów z nośnikami cyfrowymi doprowadziło do zadomowienia się w naszych umysłach tęsknoty za dźwiękiem analogu.

Artyści oprócz wydawanych płyt CD czy wersji cyfrowej albumów, decydują się na tłoczenie winyli i nawet jeśli są to niewielkie nakłady, płyta taka ma znacznie nie tylko symboliczne. Staje się on bowiem ważnym sygnałem dla całej branży audio.  Niejako na nowo wracamy do gramofonu, związanych z nim akcesoriów. Na słuchanie muzyki poświęcamy nieco więcej czasu i uwagi. Wracamy do starych rytuałów, a zakupy płyt przestają być tylko krótkim momentem kliknięcia odpowiedniego linki w sieci.  

Wszystkich miłośników czarnych płyt zapraszamy na cykl spotkań z winylami. Odbywać się one będą w kilku miejscach Warszawie i oraz krakowskim sklepie NOMOS przy ulicy Nad Drwiną 8B. Postaramy się aby każda osoba, której bliskie są „analogowe” wspomnienia, znalazła propozycję dla siebie.

Sami artyści zwrócili uwagę, że czegoś im brakuje w swoich dyskografiach i chcieliby mieć winyl. Jednak artyści ukierunkowani muzycznie – rockowi, metalowi, hip-hopowi, jazzowi – zawsze robili winyle. To było obecne. Jednak teraz rynek, głównie popowy, bardziej otworzył się na to. Co jest fajne. To tylko plus.

Irek Sikorski – GM Records

W ramach cyklu spotkań pod wspólnym tytułem WinyLOVE, w Warszawie i Krakowie odbędą się spotkania, których celem będzie prezentacja różnych aspektów winylowej kultury. Począwszy od płyt, poprzez sprzęt i jego naprawę na muzyce kończąc, będziemy proponować Państwu spotkania z nami i ze wszystkim tym, co łączy się z zapisaną na czarnych krążkach muzyką. Zapraszamy do śledzenia naszej strony na Facebook, tam znajdziecie najnowsze informacje oraz krótkie relacje, które będziemy przygotowywać po kolejnych spotkaniach.

 

WinyLOVE WYDARZENIA
(LUTY i MARZEC 2018)


10 LUTEGO
Krakowska Giełda Płyt Winylowych (FORUM PRZESTRZENIE – Kraków)

tradycyjne, comiesięczne spotkanie miłośników płyt winylowych w klimatycznym FORUM PRZESTRZENIE. Bez wątpienia jest to jedno z najlepszych miejsc, gdzie można kupić płyty i spotkać pasjonatów analogu. Na naszym stoisku oprócz możliwości kupna płyt, istnieje możliwość ich umycia oraz porozmawiania o serwisie gramofonów.
więcej informacji >>>

11 LUTEGO
Winylowe F30 (ul. Francuska 30, Warszawa)
Sklep NOMOS po raz pierwszy w Kawiarni F30 przy ulicy Francuskiej. Zapraszamy na cykl spotkań z muzyką i płytami winylowymi. Specjalnie przygotowany na to spotkanie sprzęt audio vintage cieszyć będzie oczy i uszy miłośników . Jeżeli ktoś ma ochotę usłyszeć swoje ulubione melodie z czarnej płyty, może ze sobą przynieść własne winyle.
więcej informacji >>>

17 LUTEGO
WinyLOWE Walentynki w NOMOS Kraków
Muzycznie, vintagowo i walentynkowo. W ten sobotni wieczór zapraszamy wszystkie pary: pasjonatów muzyki, zakochanych w starym sprzęcie – audiofilów oraz osoby, które chcą rozpocząć przygodę z winylami. Piękniejszą płeć zapraszamy na wykład – lekko i zabawnie, z nutą zmysłowości na temat sprzętu, gramofonów i kilka słów o muzyce. Panów zapraszamy tym razem do kuchni.
więcej informacji >>>

18 LUTEGO
WinyLOVE F33 (ul. Francuska 33, Warszawa)
Serdecznie zapraszamy na Saską Kępę. Kawiarnia F33 na ulicy Francuskiej zaprasza na cykl spotkań z muzyką i delikatnymi trzaskami winylowych płyt. Specjalnie na tą okazję w kawiarni zostanie ustawiony nasz sprzęt audio vintage. Jeżeli ktoś ma ochotę usłyszeć swoje ulubione melodie z czarnej płyty, może ze sobą przynieść własne winyle.

8 MARCA
ORTOFON/NOMOS Master CLASS (Studio U22, Warszawa)
Wraz z firmą ORTOFON – doskonale znanym, duńskim producentem wkładek i akcesoriów gramofonowych, zapraszamy na warsztaty w formule MASTER CLASS. Prezentacja oferty ORTOFON połączona zostanie z odsłuchem najwyższych modeli wkładek gramofonowych.
więcej informacji >>>