Niemiecka firma Klein+Humnel bez wątpliwości jest kultowa. Została założona wkrótce po II Wojnie Światowej, w 1945 roku w Wedemark (d. Ostfildern/Kemnat) przez panów Waltera Hummela, Horsta Kleina i Heinricha Brumma. Na początku wytwarzano głównie urządzenia pomiarowe dla radia i początkującej wówczas telewizji. Ale już w 1955 roku rozpoczęto produkcję sprzętów hi-fi (pierwszy wzmacniacz VS55 pojawił się w 1958 roku), a latach 60-tych urządzenia profesjonalne dla studiów nagraniowych. W 1961 roku zaprezentowano własne aktywne monitory studyjne UE100. Klein+Hummel szybko nabierał wiatru w żagle, stał się marką rozpoznawalną i uznaną.

W międzyczasie ustanowiono brand Klein+Hummel Telewatt dla sprzętów segmentu high-fidelity. Przeniesiono produkcję do pobliskiego miasta Stuttgart (ale siedzibą pozostał nadal Ostfildern).

Dla mnie wzmacniacz VS56 stanowi spore odkrycie i wiele satysfakcji odsłuchowych, jak i możliwość bezpośredniego kontaktu z żywą legendą świata high-fidelity. Prawdę mówiąc, to jeden z lepszych wzmacniaczy audio-vintage jakie miałem u siebie na testach. Świetny wzmacniacz lampowy.

– Ludwik HegelCały tekst recenzji znajduje się na portalu Stereo i Kolorowo Underground