PLATFORMA ANTYWIBRACYJNA STACORE

- STABILIZACJA NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE -

STACORE to unikalna na polskim rynku audio, pneumatyczna platforma antywibracyjna. W sklepach Nomos oferujemy – w zależności od modelu – liczne stopnie odprzęgania i tłumienia drgań. Układ pneumatyczny oraz nadbudowany na nim stopień mechaniczny uzupełniają się zwiększając skuteczność oddziaływania.

Dodanie tego drugiego, opartego na łożyskach kulkowych stopnia, w istotny sposób zwiększa możliwości platformy w zakresie ruchu w płaszczyźnie równoległej do podstawy. W ten sposób platforma w wersji ADVANCED uzyskuje tzw. pełne, sześcioosiowe odprzęganie drgań – nazywamy to Świętym Graalem systemów kontroli wibracji.

Konstrukcja platformy zapewnia również możliwość łatwego poziomowania z ustawionym na niej urządzeniem. Jako materiału na obudowę użyto kamiennego łupka. Jest to skała metamorficzna, charakteryzującą się bardzo drobnoziarnistą strukturą i obecnością podziałów wzdłuż których można ją łatwo rozwarstwiać, wydzielając cienkie płyty. W uproszczeniu możemy porównać jej budowę do popularnej w audio sklejki. W skład łupka wchodzą takie minerały jak kwarc, mika, chloryty i tlenek żelaza w proporcji: SiO2 22-46%; Al2O3 2-18%; CaO 20-39%; 1-10% FeO. Materiał ten zapewnia świetne tłumienie wibracji w szerokim paśmie częstotliwości, także tam, gdzie zawieszenie pneumatyczne przestaje działać. Kamień ten został bardzo starannie obrobiony i zaimpregnowany. Użyte odpowiednie substancje nadają mu nie tylko odpowiedni, szlachetny wygląd, ale również odporność na delikatne zarysowania i starzenie. Użyte pomiędzy płytami trzy łożyska kulkowe stanowią oryginalne rozwiązanie firmy STACORE. Dzięki starannie dobranym materiałom, zapewniają one optymalną współpracę ze stopniem pneumatycznym, doskonałą skuteczność oraz trwałość. W przeciwieństwie do większości łożysk dostępnych na rynku, łożyska w platformie STACORE ADVANCED wykonane są z bardzo twardych materiałów. Są to hartowana na wskroś stal szlachetna i węglik wolframu. W połączeniu ze specjalną konstrukcją, platforma skutecznie tłumi drgania, nawet pod ciężkim sprzętem.

Wszystko to skutkuje otwarciem „dźwiękowego okna” na system. STACORE ADVANCED pomaga ujawnić jego prawdziwy potencjał, pozwala bliżej obcować z muzyką i umożliwia odkrycie audiofilskich „smaczków” w naszych ulubionych nagraniach.

 

STACORE ADVANCED

Platforma STACORE ADVANCED przenosi nas w inny wymiar audio. Jest to unikalna na rynku pneumatyczna platforma antywibracyjna oferująca dwa stopnie odprzęgania i tłumienia drgań, pneumatyczny oraz nadbudowany na nim stopień mechaniczny. Dodanie tego drugiego stopnia, opartego na łożyskach kulkowych, istotnie zwiększa skuteczność pracy platformy w wymiarach związanych z ruchem w płaszczyźnie równoległej do podstawy. W ten sposób STACORE ADVANCED uzyskuje tzw. pełne sześcioosiowe odprzęganie drgań – Święty Graal systemów kontroli wibracji.

Użyte łożyska kulkowe stanowią oryginalne rozwiązanie STACORE, zapewniające optymalną współpracę ze stopniem pneumatycznym, doskonałą skuteczność oraz trwałość dzięki starannie dobranym materiałom. W przeciwieństwie do większości łożysk dostępnych na rynku, łożyska w platformie STACORE ADVANCED są wykonane z bardzo twardych materiałów takich jak hartowanej na wskroś stali szlachetnej i węglika wolframu. Dzięki czemu w połączeniu z ich specjalną konstrukcją uzyskuje się kontrolę nad najmniejszymi drganiami w długim okresie użytkowania, nawet pod ciężkim sprzętem.

Wszystko to skutkuje otwarciem „dźwiękowego okna” na system, ujawnieniem jego prawdziwego potencjału, bliższym obcowaniem z muzyką często połączonym z na nowo odkrywanymi „smaczkami” posiadanych nagrań. Ze względu na specyfikę osadzania łożysk – nie ma możliwości późniejszej modernizacji modelu BASIC do ADVANCED.

Dane techniczne:

 • Materiał: Polerowany łupek kamienny
 • Kolor: Czarny
 • Wymiary: 580 x 480 x 140 mm
 • Waga: 94 kg
 • Nośność maksymalna: 65 kg
 • CENA: 5.900.00 EU

 

STACORE BASIC

W podstawowym modelu platformy STACORE zastosowano oparte na profesjonalnych, używanych m.in. w sprzęcie laboratoryjnym, stopach, zawieszenie pneumatyczne. Na bocznym panelu umieszczono trzy, oddzielne dla każdego punktu podparcia, zawory odcinające. Umożliwiają one indywidualną regulację ciśnienia powietrza. Manometr pozwala na indywidualną kontrolę ciśnienie w każdym z układów.

Dane techniczne:

 • Materiał: Polerowany łupek kamienny
 • Kolor: Czarny
 • Wymiary: 580 x 480 x 108 mm
 • Waga: 62 kg
 • Nośność: 90 kg
 • CENA: 3.900.00 EU

 

 

STACORE BASIC+

Jest to rozszerzona wersja podstawowego modelu – STACORE BASIC. Wzmocniony układ pneumatyczny pozwala na odprzęganie najcięższych pojedynczych elementów systemu audio. Mogą nimi być ciężkie gramofony, wzmacniacze i kolumny głośnikowe. Platforma ta znajduje również zastosowanie w rozbudowanych, składajcych się z kilku urządzeń, systemach audio.

Dane techniczne:

 • Materiał: Polerowany łupek kamienny
 • Kolor: Czarny
 • Wymiary: 580 x 480 x 108 mm
 • Waga: 62 kg
 • Nośność: 160 kg
 • CENA: 4.500 EU