Warszawskie Studio U22 to miejsce, w którym spotykają się ludzie, muzyka, doskonały sprzęt audio i artyści. Prezentując w jednej z sal sprzęt vintage, postanowiliśmy uzupełnić ten audiofilski zestaw o kolejny element.

 

Dzięki uprzejmości Piotra Welca, w samym sercu Warszawy na IV piętrze zabytkowej kamienicy przy Alejach Ujazdowskich 22, przygotowaliśmy małą ekspozycję sprzętu vintage. W trakcie spotkań z artystami, jeden z biurowych pokoi,  zamienia się w garderobę, pokój cichych, kuluarowych rozmów i miejsce gdzie można posłuchać muzyki, ale na urządzeniach z innej epoki.

W sali głównej królują zazwyczaj najnowocześniejsze konstrukcje, uznanych polskich i światowych producentów. Natomiast tu, w zaciszu mniejszej sali, zapraszamy na wycieczkę do krainy audio – wspomnień. Sprawny i nadal odtwarzający muzykę magnetofon kasetowy, „szpulak”, który do niedawna był obowiązkowym elementem wyposażenia każdego studia nagrań oraz zwykły gramofon i kilka zestawów kolumn głośnikowych – to wszystko ma cieszyć oczy i uszy audiofilów, którzy cenią sobie także dźwięk, którzy nie jest może idealny, ale za to posiada duszę.

 

   

Członkowie zespołu OMD w trakcie premiery płyty The Punishment of Luxury
25 sierpnia 2017

Anna Maria Jopek ze swoją ostatnią płytą „MINIONE”
Marzec 2017

Przestronne pokoje i odpowiednio przygotowane światło pozwalają wyczarować czasami iluminację i stworzyć idealny nastrój do słuchania muzyki. Nie pozostaje nam nic innego, jak zaprosić wszystkich miłośników muzyki i sprzętu audio do odwiedzenia tego magicznego miejsca.   

 

 


 

Piątki z nową muzyką
Ta inicjatywa to pomysł światowej branży muzycznej. Celem przedsięwzięcia było wprowadzenie na światowy rynek premier muzycznych tego samego dnia. Projekt uruchomiono 10 lipca 2015 roku i od tego dnia na całym świecie nagrania pojawiają się w sprzedaży w tym samym momencie – w piątki o godzinie 00.01 czasu lokalnego. Dotyczy to zarówno internetowych serwisów muzycznych jak i coraz rzadziej spotykanych sklepów muzycznych.

 

ZPAV Związek Producentów Audio Video
Jest instytucją działającą na rzecz rozwoju rynku muzycznego. Wspierając cykl spotkań „Piątki z nową muzyką”, prezentuje premierowe nagrania polskich artystów , współpracuje z mediami i przedstawicielami branży muzycznej. Cykl „Piątki z nową muzyką” to miejsce otwarte na każdy rodzaj twórczości – przyjazne zarówno wielkim gwiazdom jak i artystom rozpoczynającym karierę.