Tegoroczne święto małych sklepów z płytami po raz kolejny wspierać będzie nie tylko miejsca, gdzie płyty winylowe stanowią stały element ich handlowej oferty. Do powiększającego się grona małych wydawców, tłoczni, sklepów płytowych to, co znajdziecie na półkach sklepów NOMOS Audio Vintage, pasuje wręcz idealnie.

Małe wydawnictwa muzyczne, idąc w ślad wielkich wytwórni płytowych, zareagowały na winylowy boom zgodnie z prawami rynku. Rosnący popyt na płyty winylowe, spowodował natychmiastowe zwiększenie ilości tytułów. Wzrosło także zainteresowanie całego rynku muzycznego właściwie wszystkim, co w odtwarzaniu winyli jest niezbędne. Wraz z powracającymi na rynek czarnymi krążkami, pojawiło zainteresowanie płytami artystów. Dla nich, tradycyjny analogowy nośnik fizyczny staje się równie ważny, co płyta CD i możliwość pobrania pliku z muzyką z sieci. Nikogo zatem już nie dziwi na ulicy widok młodego człowieka

niosącego paczkę winylowych płyt i chyba jest to znak, że najwyższa pora aby na półce z płytami zrobić nieco więcej miejsca: zarówno dla płyt jak i gramofonu. Tak samo jak w przypadku płyt, okazało się bowiem, że nadal w zakamarkach naszych strychów i piwnic przechowujemy dość sporą ilość gramofonów. Mimo upływającego czasu są one w stanie doskonale sobie radzić we współczesnym, coraz bardziej cyfrowym świecie. Kilka regulacji, nowa wkładka czasami poważniejszy przegląd pozwolą nadal cieszyć się zgromadzonymi niegdyś lub kupionymi niedawno płytami.

Record Store Day – WARSZAWA
Mała Warszawa, ul. Otwocka 14 (d. Fabryka Trzciny)


Zapraszamy do odwiedzenia naszego wyjątkowego stoiska. Kupując płytę warto mieć na czym ją odtworzyć… do gramofonu niezbędny będzie wzmacniacz, a dla tych którzy lubią jeszcze słuchać radia – amplituner. Odpowiednio dobrane zestawy głośnikowe oraz drobne akcesoria zapewnią komfort w chwilach słuchania muzyki. Zapraszamy do na także osoby, które poszukują pomocy w doborze, konfiguracji i serwisie sprzętu audio.

 

Record Store Day – KRAKÓW
Sklep NOMOS Kraków, ul. Nad Drwiną 8B


W ramach Record Store Day przygotowujemy kameralne spotkanie w muzyką i sprzętem audio. Naszymi gośćmi będą między innymi przedstawiciele firmy ORTOFON. Nasi goście będą mogli także zapoznać się z kilkoma modelami brytyjskich gramofonów Nottingham Analogue, które tego wieczoru zostaną podłączone do vintageowych zestawów kolumnowych marki PIONEER.

 

– Jedna z większych giełd na południu polski Krakowska Giełda płyt Winylowych w FORUM Przestrzenie –

Serwis NOMOS promocja -10%


Osoby odwiedzające nasze stoisko w Warszawie oraz wszystkich gości w Krakowie zapraszamy do skorzystania ze specjalnie przygotowanej na ten dzień promocji na usługi serwisowe. Dla osób decydujących się na zakupy przygotowaliśmy okolicznościowy 10% rabat. Obejmuje on usługę naprawy jednego urządzenia.

Serwis NOMOS Audio Vintage
Decydując się na zakup używanego gramofonu, wzmacniacza czy kolumn warto mieć świadomość ich wieku. Zarówno podzespoły w rządzeniach mechanicznych jak i elektronika – szczególnie ta starsza – zużywają się, a ich żywotność jest ograniczona i zależna w dużym stopniu zarówno od wieku jaki i umiejętnej eksploatacji. Zdalne sterowanie zastąpiło manualne klawisze, płyta CD wyparła winyl, który następnie ustąpił cyfrowym plikom i streamingowi.

Silniki elektryczne, rolki, przekładnie i koła zębate w obecnych czasach są rzadkością więc na rynku jest coraz mniej specjalistów, którzy potrafią skutecznie o nie dbać. W naszym serwisie pracują technicy, którzy specjalizują się w konkretnych typach urządzeń i czasami potrafią czynić cuda. Odwiedzających nasze stoisko zapraszamy do skorzystania z promocji na usługi serwisowe. Rabat 10% obejmuje naprawę jednego urządzenia do 30 czerwca 2018 roku.

 

Na stoisku NOMOS Audio Vintage znajdziecie oprócz gramofonów i sprzętu audio akcesoria i wkładki marki ORTOFON. Uzupełni je niezwykle ciekawy asortyment innych uznanych producentów. Serdecznie zapraszamy.


 

Record Store Day Warsaw 2018
21-22 kwietnia 2018

Mała Warszawa
ul. Otwocka 14

sobota-niedziela
11.00 – 18.00

recordstoredaywarsaw.pl

_____________ __  _____________


Record Store Day – KRAKÓW
21 kwietnia 2018
Sklep NOMOS Kraków
ul. Nad Drwiną 8B

sobota
14.00 – 18.00