Aktualności


RECORD STORE DAY WARSAW 2017

W weekend 22-23 kwietnia odbył się Record Store Day Warsaw 2017 w Muzeum Polin, czyli dwa dni muzycznych targów, koncertów, filmów, warsztatów i wystaw. Nomos uczestniczył w tym wydarzeniu, na naszym stoisku można było nie tylko nabyć płytę winylową, ale również przesłuchać ją w strefie odsłuchowej, umyć przy pomocy myjki do płyt oraz zakupić dedykowane akcesoria.
 
Nowe znajomości zawarte, plany na przyszłość wstępnie określone, gifty rozdane, moc pozytywnych wrażeń zebrana. Dziękujemy :)


AUDIO VIDEO SHOW 2016 - 4-6 listopada

  • Audio Video Show 2016 vintage
  • Audio Video Show 2016 Gramofon
  • Audio Video Show 2016 Gramofony
  • Audio Video Show 2016 vintage
  • Audio Vintage Gramofon Warszawa sklep serwis

Wielkie podziękowania dla organizatorów tego świetnego wydarzenia, a przede wszystkim dla Was - osób, które nas odwiedziły.

Podczas tych kilku dni ponownie poczuliśmy na jak dużą skalę audio vintage jest popularne i celebrowane. Samą branżę audio vintage tworzy nie tylko sam sprzęt, ale w szczególności pasjonaci z którymi uwielbiamy się spotykać, odsłuchiwać sprzęt, wymieniać spostrzeżenia czy szukać wspólnie nietypowych rozwiązań w naszej branży. Targi w tym roku zaskoczyły odwiedzających unikalnym i zarazem prostym wystrojem z dawnych lat, właśnie tym prostym i przyjemnym drewnianym designem chcieliśmy podkreślić wyjątkowy klimat sprzętu audio vintage.

W pokoju odsłuchowym zaprezentowaliśmy subwoofer JBL B 460 z lat osiemdziesiątych, który podłączony był  do końcówek mocy przez dedykowaną zwrotnicę JBL BX 63 wraz z kolumnami JBL TI 250 w pierwszej i najlepszej wersji amerykańskiej.

Kolumny zasilane były zestawem Phase Linear. Jako źródło zaprezentowaliśmy gramofon Lenco L75 by NOMOS oraz gramofon Empire.

W pokoju wystawowym zabraliśmy Państwa w sentymentalno- świetlną podróż w przeszłość oraz pokazaliśmy ścieżkę serwisową wybranych urządzeń audio.

Jeszcze raz Wszystkim dziękujemy i zapraszamy do naszego sklepu w Warszawie!


AUDIO VIDEO SHOW 2015 - 6-8 listopada

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ORGANIZATOROM ORAZ ZWIEDZAJĄCYM.

To były świetne dni pełne muzycznych emocji i fantastycznych osób, które poznaliśmy. Cieszy nas ogromnie fakt, że jest mnóstwo pasjonatow czujących i rozumiejących klimat audio vintage. Mamy nadzieję, że udało nam się odtworzyć niesamowity klimat Vintage !

Jeszcze raz dziękujemy i zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie!

Zaprezentowaliśmy Wam dwa pokoje: jeden typowo wystawowy, zaś drugim pokojem był pokój Lekarzy Sprzętu czyli we własnej osobie serwisanci cudownego sprzętu audio vintage i ich tajniki :)


Zaprezentowaliśmy między innymi dwa ciekawie brzmiące zestawy:

Pierwszy z nich to połączenie końcówki mocy Luxman M-4000 i przedwzmacniacza
Luxman C-1010 lub końcówki mocy i przedwzmacniacza Pioneer C3, M3 z najwyższej serii Exclusive oraz kolumn Electro Voice Sentry III. Jako źródła zaprezentujemy tworzony od podstaw przez nas gramofon analogowy oparty na napędzie idlerowym z ramieniem SME oraz odtwarzacz cd firmy EMT model 960.

Zestaw drugi to kolumny Klein & Hummel z wbudowanymi wzmacniaczami lampowymi, przedwzmacniacz lampowy Luxman CL-32 lub przedwzmacniacz tranzystorowy Luxman CL-350. Jako źródła: gramofon analogowy Technics SP-15 z ramieniem SME, magnetofon szpulowy Akai GX-747.

Pełna galeria z Audio Video Show 2015 dostępna na Facebook'u


Więcej info o Audio Video Show


1 października 2015

15 Urodziny Klubu ARCO w Warszawie 


Mieliśmy zaszczyt być partnerami tego świetnego wydarzenia w klimacie Vintage i Pin-Up.

Mnóstwo znakomitych gości, wspaniała zabawa i wiele atrakcji

– 15 urodziny Klubu ARCO to wydarzenie, o którym jeszcze długo będzie się mówić!


audioshow_logo.png  AUDIO SHOW 2014

  To była nasza pierwsza przygoda jako wystawcy na Audio Show.

  Bardzo serdecznie wszystkim dziękujemy za tak liczne przybycie i zainteresowanie naszym sprzętem oraz pokojem.

  Cieszy nas fakt, że podzielacie Państwo naszą pasję przywracania do życia tak wspaniale grających
  i wyglądających urządzeń, że doceniliście nasze starania.

  Mamy nadzieję, że udało nam się odtworzyć klimat i choć na chwilę przenieśliście się do świata magii vintage.

  To właśnie Państwo udowodniliście, że sprzęt Audio Vintage wrócił do łask.

  Jeszcze raz dziękujemy i zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie.

    Nomos na Audio Show 2014   Nomos na Audio Show 2014   Nomos na Audio Show 2014   Nomos na Audio Show 2014   Nomos na Audio Show 2014