Wkładkę gramofonową można bez wątpienia uznać za najważniejszą część analogowego toru stereo. Jej cena często przekłada się bezpośrednio na barwę dźwięku, detaliczność, dynamikę i wrażenia przestrzenne.

Wkładka MC Windfeld Ti opatrzona została literami PW – są to inicjały wieloletniego szefa zespołu projektującego wkładki w firmie ORTOFON Pera Windfelda. Obecnie produkowana wersja Ti posiada tytanowe body.

Od premiery tej wkładki minęło 10 lat. Ponieważ hi-end nie lubi stagnacji, firma ORTOFON zdecydowała się na pokazanie jej kolejnej wersji – wprowadzone zmiany to nie tylko poprawione wzornictwo, ale przede wszystkim konstrukcja i technologia. Wkładka nazwana została na cześć Pera Winfelda: pracownika firmy Ortofon o 30-letnim stażu, który zdobył doświadczenie w branży pełniąc funkcję między innymi szefa produkcji i szefa rozwoju firmy.

Nowa wersja wkładki MC Windfeld Ti, został przeprojektowana i unowocześniona. Użyto tu tytanowego rdzenia, który ma wyeliminować niepożądane wibracje przenoszące się na jej obudowę. Zastosowano tu także inne, pochodzące ze znacznie droższych wkładek inne technologie. Cienka i lekka, diamentowa końcówka igły zapewnia większą powierzchnię kontaktu z płytą, Windfeld Ti ma także zmodernizowaną cewkę. Przy jej produkcji zastosowano technologię znaną z legendarnych wkładek typu MC 90.