Wraz z firmą ORTOFON – doskonale znanym, duńskim producentem wkładek i akcesoriów gramofonowych, zapraszamy na warsztaty w formule MASTER CLASS. Prezentacja oferty ORTOFON połączona zostanie z odsłuchem najwyższych modeli wkładek gramofonowych.

NOMOS oraz polski przedstawiciel firmy ORTOFON zapraszają wszystkich miłośników analogowego dźwięku, płyt winylowych i gramofonów na spotkanie w formule MASTER CLASS.

W trakcie spotkania zaprezentowana zostanie pełna oferta wkładek i akcesoriów marki ORTOFON – w tym także tych najwyższych i najdroższych modeli. Przed oficjalną częścią spotkania, dla osób chętnych, nasi goście przygotują pokaz instalacji i pełnej kalibracji wkładki.

Spotkanie odbędzie się w gościnnych wnętrzach warszawskiego Studia U22 – miejsca, gdzie dobra muzyka i wysokiej jakości sprzęt audio są stałymi gośćmi. Osoby zainteresowane pokazem kalibracji zapraszamy na godzinę 12.00, początek spotkania MASTER CLASS o godzinie 14.00.8 marca 2018

Studio U22, Warszawa
Aleje Ujazdowskie 22

12.00 – Kalibracja wkładek ORTOFON
14.00 – MASTER CLASS
16.30 – Zakończnie spotkania

ORTOFON jest obecnie, wśród producentów wkładek i akcesoriów gramofonowych, najbardziej rozpoznawalną marką. Założona w roku 1918 przez dwóch duńskich inżynierów: Axela Petersena i Arnolda Pulsena firma postawiła sobie jeden, bardzo jasno określony cel – dołączyć dźwięk do filmu.

Z tą właśnie myślą założono firmę Electrical Fonofilms Company A/S, której nazwa została później zmieniona na ORTOFON A/S. Kilka lat później w teatrze Palace Theatre w Kopenhadze zaprezentowano pierwszy w historii film ze zsynchronizowaną ścieżką dźwiękową. Ortofon to także pierwsza firma, która stworzyła sposób na nagrywanie filmów z dźwiękiem poza studiem.

Pierwsza próby produkcji ruchomych cewek gramofonowych to rok 1945. W późniejszych latach technologię rozwijano i wykorzystana do stworzenia pierwszych wkładek mono- i stereofonicznych. Zaowocowało to stworzeniem wkładek o niezrównanych osiągach, a wkrótce sama marka ORTOFON stała się światowym liderem w dziedzinie produkcji profesjonalnych produktów gramofonowych najwyższej próby.

MASTER CLASS poprowadzą Tomasz Kwiatkowski i Waldemar Łuczkoś, którzy reprezentować będą polskiego dystrybutora marki ORTOFON – firmę MEDIAM. Ze względu na ograniczoną wielkość sali, osoby zainteresowane udziałem w ORTOFON/NOMOS MASTER CLASS prosimy o kontakt na niżej zamieszczony adres mailowy.