AKCESORIA ORTOFON

- PERFEKCJA W SZCZEGÓŁACH -

Firma Ortofon jest obecnie, wśród producentów wkładek i akcesoriów gramofonowych, najbardziej rozpoznawalną marką. Założona w roku 1918 przez dwóch duńskich inżynierów: Axela Petersena i Arnolda Pulsena firma postawiła sobie jeden, bardzo jasno określony cel – dołączyć dźwięk do filmu.

Z tą właśnie myślą założyli firmę Electrical Fonofilms Company A/S, której nazwa została później zmieniona na Ortofon A/S. Kilka lat później w teatrze Palace Theatre w Kopenhadze zaprezentowali pierwszy w historii filmy z w pełni zsynchronizowane dźwiękiem, wzbudzając tym samym światową sensację. Ortofon to także pierwsza firma, która stworzyła sposób na nagrywanie filmów z dźwiękiem poza studiem. Założyciele firmy opracowali wiele patentów i odsprzedawali licencje na stworzony przez siebie „System Petersem og Paulsen” producentom filmowym na całym świecie.

Do czasu drugiej wojny światowej rozwój firmy Ortofon skupiony był całkowicie na produkcji filmów ze ścieżką dźwiękową. Jednakże już podczas wojny i tuż po jej zakończeniu, zakres działalności został poszerzony o montaż nagrań i produkcję urządzeń służących do odtwarzania dźwięku.

Pierwsza matryca do produkcji ruchomych cewek gramofonowych została wyprodukowana w roku 1945. Technologia zastosowana podczas jej produkcji była później rozwijana i wykorzystana do stworzenia pierwszych wkładek monofonicznych i stereofonicznych. Podczas okresu intensywnego rozwoju firmy, asortyment został rozszerzony o sprzęt przeznaczony dla rozgłośni radiowych i studiów nagraniowych. Z biegiem czasu jednak, firma zdecydowała się na specjalizację wyłącznie w kierunku produkcji wkładek gramofonowych. Specjalistyczne doświadczenie zarówno w zakresie urządzeń przeznaczonych zarówno do produkcji nagrań, jak i do ich odtwarzania zaowocowało stworzeniem wkładek o niezrównanych osiągach, a sama marka Ortofon stała się światowym liderem w dziedzinie produkcji profesjonalnych produktów gramofonowych najwyższej próby.

AKCESORIA

HEADSHELL


LH-9000
731.00 zł

LH-8000
577.00 zł

LH-4000
368.00 zł

SH-4BK (BLACK)
134.00 zł

SH-4P (PINK)
134.00 zł

SH-4S (SILVER)
134.00 zł

OKABLOWANIE HEADSHELL


 

LW 800S
(SILVER)
383.00 zł

LW 7N
(COPPER 7N)
213.00 zł

LW 6N
(COPPER 6N)
170.00 zł

TRANSFORMATORY