Z przyjemnością informujemy, że od 21 kwietnia 2018 w sklepach NOMOS Audio Vintage w Warszawie i Krakowie dostepnę będą wybrane modele gramofonów z oferty firmy NOTTINGHAM ANALOGUE. 

 

 

 

Najmniejszy model o nazwie HORIZON otwiera gramofonową ofertę Nottingham Analogue.

Rdzennie brytyjska marka Nottingham Analogue na mapie firm audio jest szczególną pod kilkoma względami. Po śmierci swojego twórcy i autora większości projektów – Toma Fletchera – sprzedaje tylko opracowane przez niego modele. Tym samym nie możemy oczekiwać nowych projektów i modyfikacji tych urządzeń, które już znamy. Czy w ten oto sposób rodzi się VINTAGE?

Teza ta znajdzie wielu zwolenników – szczególnie wśród osób, które twierdzą, że gramofony nie wymagają technologicznego postępu. O jakości ich brzmienia decyduje wkładka oraz jakość nośnika. Ponieważ płyt winylowych na rynku nie brakuje – dostępne są zarówno nowe jaki starsze wydania, więc do gramofonów proponujemy sprawdzone i niezawodne wkładki marki ORTOFON.

Dość bogatą, ale jak już wcześniej wspomniano „zamkniętą” ilościowo ofertę Nottingham Analogue otwiera model HORIZON. Osoby zainteresowane tym gramofonem odsyłamy do recenzji jaką przygotował portal Stereo i Kolorowo Underground.

„Kiedy Nottingham Analogue wiele lat temu wprowadzał na rynek HORIZON, nikt w firmie nie spodziewał się wspaniałego przyjęcia przez prasę branżową i konsumentów, które przełożyło się na setki zamówionych jednostek już w pierwszym roku jego istnienia. Była to sytuacja niespotykana w tej kilku osobowej, brytyjskiej manufakturze, która w ten czas nie była w stanie realizować tak wielkich zamówień. Obawiano się, że zwiększenie poziomu produkcji niekorzystnie wpłynie na jakość produktów. Ostatecznie Horizon został skreślony z listy dostępnych modeli… Aż do teraz!”.

 

… zapraszamy do odsłuchu.

 


 

OFERTA GRAMOFONÓW
NOTTINGHAM ANALOGUE