Wśród miłośników audio magnetofony kasetowe nadal cieszą się dużym powodzeniem. Urządzenia, które zasługują na miano kultowych, nie stoją na sklepowych półkach zbyt długo i szybko znajdują nowych właścicieli.   

W historii audio magnetofony kasetowe swój okres świetności mają już za sobą, ale czy oznacza to że nie możemy do nich wracać? Zwolennicy taśmy, podobnie jak w przypadku magnetofonów szpulowych, lubią debatować nad wyższością tego nośnika na każdym innym. Magnetofony wpisują się także w sposób idealny w trwający od kilku lat trend pokazujący zalety sprzętu audio vintage. Rynek nowych urządzeń praktycznie nie istnieje – dlatego bardzo często najlepsze i jednocześnie uznawane za referencyjne urządzenia osiągają ceny, które niektórych po prostu dziwią.

Dla wszystkich miłośników analogowej taśmy i magnetofonów kasetowych przygotowaliśmy specjalną promocję. Od 13 kwietnia, przez następne dwa tygodnie – do 28 kwietnia, wszystkie magnetofony kasetowe w sklepach NOMOS Audio Vintage objęte są promocją -10%. Aktualna oferta znajduje się na naszej stronie internetowej oraz w serwisie Allegro.

MAGNETOFONY
PEŁNA OFERTA

 


 

 

NAKAMICHI 700 ZXE
to magnetofon, który niektórzy nazywali „The Toaster”. W sklepie zyskał miano kuchenki mikrofalowej, gdyż pomylić go z jakimkolwiek innym urządzeniem niesposób. 

Produkowane w połowie lat 70-tych XX wieku japońskie magnetofony NAKAMICHI są obecnie legendą. Mówiło się o nich, że to właśnie ta firma przeniosła brzmienie kasety magnetofonowej do najwyższych standardów hi-fi. Projektowane pierwotnie jako rejestrujące mowę dyktafony, były powoli ulepszane i osiągnęły w końcu jakością poziom, który bez wątpienia w tamtych latach można było określić jako szczytowy dla ówczesnych odtwarzaczy sygnału analogowego. 

 

Oprócz walorów brzmieniowych równie istotnym aspektem była zawsze wygoda. Jeśli magnetofon nie był małym urządzeniem przenośnym, konstruktorzy starali się rozbudować jego konstrukcję na tyle, by zadowolić wysublimowane potrzeby użytkowników. Możliwości regulacji, wychyłowe wskaźniki oral liczne funkcje wymuszały konieczność stosowanie przycisków, potencjometrów i kontrolek. Dziś patrzymy na nie często ze wzruszeniem, a wychylające się wskazówki zwykliśmy traktować jako wyznacznik wysokiej jakości. Zarówno AKAI GXC-570D-II (zdjęcie powyżej) jak i legendarny i bardzo poszukiwany model TECHNICS 9900 mają ich bardzo dużo. RS-9900 był jednym z ostatnich tak dużych magnetofonów. W Japonii produkowano go pod koniec lat 70-tych, a jego wytwarzanie zakończono w 1980. RS9900 uchodzi za jeden z najlepszych na rynku – zarówno pod względem konstrukcji, niezawodności jak i brzmienia. System składa się z dwóch, odseparowanych modułów: napędu oraz wzmacniacza. RS9900 jest magnetofonem zbudowanym w sposób całkowicie bezkompromisowy.