HAIKU AUDIO SOL – przedwzmacniacz gramofonowy w testach na portalu WStereo.

Winylowa muzyka zaczęła zachwycać praktycznie od razu po pojawieniu się pierwszych gramofonów w domowych zaciszach. Po erze cyfrowych nośników chętnie wracamy do analogowego brzmienia, winyle na nowo podbijają audiofilskie serca i nie tylko. Cofnijmy się jednak o krok wstecz. Nawet najlepszy gramofon z wysokiej jakości wkładką nie wydobędzie z krążka pełni dźwięku, jeśli nie pomoże mu w tym przedwzmacniacz.

Prezentujemy test wstereo przedwzmacniacza gramofonowego HAIKU AUDIO SOL-MM współpracującej z nami krakowskiej marki Haiku Audio, która znana jest przede wszystkim ze swoich audiofilskich konstrukcji wzmacniaczy lampowych  i tranzystorowych produkowanych z najwyższej jakości komponentów.

HAIKU AUDIO SOL-MMPrzedwzmacniacz gramofonowy, który zachwyca od pierwszego wejrzenia estetyką wykonania aluminiowej obudowy „Na nim znajduje się tylko dioda LED, informująca o stanie pracy urządzenia. Po prawej stronie umieszczono logo producenta, po lewej nazwę modelu.”

Na uznanie zasługuje również jego budowa: „Haiku Audio SOL-MM zbudowany został w oparciu o dyskretne tranzystory pracujące w klasie A-SE. Każdy z kanałów przedwzmacniacza posiada osobny stabilizowany zasilacz zaczerpnięty ze studyjnych przedwzmacniaczy mikrofonowych Haiku. W całym układzie użyto wyłącznie kondensatorów zwijanych WIMA oraz elektrolitycznych Nichicon-Gold.”

„To co uderza, to zakres niższej średnicy czy wyższego basu, szybkość, dynamika i precyzja muzycznego przekazu. Szczególnie można to poczuć w przypadku stopy perkusyjnej, czy górnych rejestrów muzycznych gitary basowej. Całość jest doskonale ułożona, zwinna

Cały przekaz sopranów jest gładki, bez zbędnego podkręcenia, bez drażniącej szklistości, co jak wiemy jest szczególnie istotne w przypadku odtwarzania zróżnicowanej jakości płyt winylowych. Mimo szybkości i dynamiki nie drażni, ma raczej relaksujący charakter.

No i bas – rzecz w Haiku Audio SOL-MM robiąca chyba największe wrażenie. To prawdziwa petarda. Nie jest ani ciepły, ani zimny, ani za suchy, ani za miękki. Ma dobrze zaznaczone kontury, podaje dużo informacji w brzmieniu instrumentów.”

 

„Haiku Audio SOL-MM to prawidłowo i porządnie skonstruowany przedwzmacniacz gramofonowy, który po podłączeniu od razu się podoba. Dostajemy szybkie, witalne brzmienie z dobrą paletą barw analogu. Myślę, że doskonale sprawdzi się w zestawach bardziej spokojnych dodając im wigoru, a do rocka trudno znaleźć coś bardziej godnego.”Pełny artykuł z testem HAIKU AUDIO SOL-MM znaleźć można na portalu WStereo.pl