Typowe dla marki HAIKU AUDIO, wysoka jakość brzmienia, starannie dobrane podzespoły i wzornictwo to cechy, które nie pozwalają pomylić tych wzmacniaczy z żadnymi innymi polskimi produktami.

SELENE to najnowszy wzmacniacz lampowy krakowskiej manufaktury Haiku-Audio. SELENE pracować będzie w klasie A,  moc 15W zapewnią lampy 6L6 (6P3S-E) oraz 6SN7 (6N8S). Będą one tworzyć układ, który pamięta rozwiązania z czasów świetności lampowych wzmacniaczy, które obecnie nazywamy często vintage.

Na wysoką jakość brzmienia nowego wzmacniacza mają przede wszystkim wpływ wysokiej jakości podzespoły. Są to kondensatory Nichicon Gold i Wima, rezystory Ohmite oraz znany i ceniony przez audiofliów, granatowy potencjometr Alps. Na tylnym panelu znajdziemy wysokiej jakości gniazda firm Neutrik i Schurter. Zasilacz to przede wszystkim dużych rozmiarów dławik. Potężny transformator to unikalny, zaprojektowany przez Haiku-Audio i wykonany na specjalne zamówienie przez firmę Pana Leszka Ogonowskiego, projekt.

Obudowa to klasyczne dla firmy Haiku-Audio stalowe chassis. Drugim charakterystycznym elementem wzornictwa jest aluminiowy, anodowany na czarno, front wzmacniacza. To także element, do który odnajdziemy we wszystkich poprzednich projektach krakowskiego producenta. SELENE posiada jedną parę wyjść głośnikowych dla impedancji od 4 do 8 Ohm. Cechą charakterystyczną SELENE jest możliwość wymiany lamp na dowolny zamiennik rodziny 6L6. Pasują do niej wszystkie pochodne lamp 6L6-G, 6L6-WXA oraz 6L6-GC, 6P3S i 6P3S-E, jak również 5881. Lampy sterujące można dowolnie wymieniać w ramach rodziny 6SN7.

Doskonale sprawdzą się  6SN7-GT, GTB, 6N8S oraz CV-181. Wymiana taka nie wymaga żadnych pomiarów, ani regulacji. SELENE zdaje się zgrabnie łączyć audiofilskie wątki z elastycznością i wygodą, której oczekują osoby, które po prostu lubią słuchać muzyki.

„Z jednej strony to tradycyjna lampa, ale SELENE to przede wszystkim elastyczny projekt, który ma ułatwić obsługę domowego systemu audio. Wzmacniacz doskonale radzi sobie z zestawami o zróżnicowanej impedancji zestawów głośnikowych. Zrezygnowaliśmy z dwóch par odczepów dla kolumn, co niewątpliwie ułatwia obsługę. Natomiast miłośnicy zmian i modyfikacji brzmienia będą zadowoleni z możliwości bezproblemowej wymiany lamp.”

Wzmacniacz dedykowany jest zarówno do tradycyjnych jak i nowoczesnych torów audio. Tradycyjne to takie, które bazują na wysokoskutecznych zestawach kolumnowych – dla nich 15 W mocy i klasa A to wystarczające parametry, aby wypełnić muzyką nawet duży salon. Ale dla charakteryzujących się niższą wydajnością, nowoczesnych kolumn głośnikowych, 15 watów mocy może być także wystarczające.

Brzmieniem, wzmacniacz SELENE nawiązuje do wszyskich wcześniejszych konstrukcji Haiku-Audio. Charakterystyczne lampowe brzmienie uzupełnia odpowiednia dynamika i selektywność. Nowoczesne wzornictwo łączy się z  vintageowym charakterem lamp – SELENE to wzmacniacz, przy którym doskonale zabrzmi każdy rodzaj muzyki.

 

SELENE – DANE TECHNICZNE


  • Lampowy wzmacniacz zintegrowany
  • Konstrukcja: Push-Pull
  • Lampy: 4x 6L6 (6P3S-E), 3x 6SN7 (6N8S)
  • Moc: Klasa A, 2 x 15 W
  • Wymiary: 450 x 320 x 170
  • Waga: 20 kg
  • CENA: 6.800.00 zł

–  Wiktor Krzak obok wzmacniacza SELENE –