OPIS

Gramofon renomowanej niemieckiej marki Dual produkowany w latach 1980 – 1981. Firma DUAL powstała na początku XX wieku. W roku 1907  w miejscowości Black Forest St. Georgen, bracia Christian i Joseph Steidinger rozpoczęli produkcję części do zegarków i gramofonów. Nazwa marki pochodzi od patentu z 1927roku, kiedy to w gramofonie połączono bardzo wówczas popularny napęd sprężynowy z elektrycznym. Wkrótce potem zaczęły powstawać pierwsze gramofony marki Dual. Po II wojnie światowej fabryka szybko stała się jednym z największych w Europie zakładów produkujących gramofony. Od 1970 roku aż do lat 90-tych firma produkowała także magnetofony kasetowe, odtwarzacze video i CD oraz różnego rodzaju elektronikę użytkową. W latach 70-tych, Dual i ich gramofony były u szczytu komercyjnego sukcesu.

DANE TECHNICZNE

  • Napędbezpośredni, prędkości 33/45. Posiada kontrolę obrotów typu Quartz oraz Pitch Control, stroboskop.
  • Ramię, wkładka, igła: zainstalowano oryginalne ramię długości 9 cali. Zamontowany system to nowa wkładka firmy Ortofon. Jest to system typu MM z nową igłą. 
  • Funkcje: gramofon w pełni automatyczny z funkcją powtarzania płyt repeat.
  • Obudowa: oryginalna obudowa. Pokrywa nowa, klejona z pleksi, działająca na zawiasach.

Zmiany i modyfikacje:
Gramofon w pełni przygotowany przez naszą firmę, całość po pełnym przeglądzie, regulacjach i kalibracji. Zmodyfikowane zostało okablowanie RCA  przeznaczone do współpracy z dobrymi wkładkami typu MM oraz MC.

 

KUP PRZEZ Allegro
CENA: 3.000,00

 

 


Pomimo starań nie gwarantujemy, że umieszczone opisy, zdjęcia i podane ceny nie zawierają uchybień lub błędów. Nie mogą być one jednak podstawą do jakichkolwiek roszczeń. Informujemy też, że podane na naszych stronach zestawienia cech towaru i jego ceny nie są ofertą w świetle przepisów kodeksu cywilnego. NOMOS Audio Vintage zastrzega sobie prawo do ich zmiany bez uprzedniego powiadomienia.

Chcąc zakupić prezentowane urządzenie, prosimy o bezpośredni kontakt z firmą NOMOS Audio Vintage: 04-228, Warszawa. ul. Tytoniowa 20. tel: +48 883 454 909. Pytania drogą mailową:  biuro@nomos.waw.pl